Testvértelepülési kapcsolatok

Testvérvárosunk: Berlin Steglitz-Zehlendorf kerülete

Berlin Steglitz-Zehlendorf

A berlini testvértelepülési kapcsolatunk, Steglitz-Zehlendorf kerülettel (akkor még csak Zehlendorf kerület) 1989-ben született megállapodás.

Az 1990-es években több szilvási gyermekcsoport megfordult Berlinben, illetve német fiatalok érkeztek hazánkba, egymást vendégül látva. Sok éves kihagyás után 2009 óta élénkült meg újra a kapcsolat, mind a fiatalok, mind a felnőttek, s az önkormányzati vezetők között is. Önkormányzatunk két évente fogad berlini fiatalokat, s a mi fiataljaink is két évente látogatják meg a berlini barátokat. A programok során a gyermekek kölcsönösen megismerhetik egymás kultúráját, a település nevezetességeit, történelmét. A gyermekcsoportokon kívül a testvértelepülési kapcsolatokért felelős egyesület tagjait is vendégül láttuk már, a kerület vezetőit is beleértve.