Testvértelepülési kapcsolatok

Testvértelepülésünk: Szádalmás

A felvidéki, Szlovákiában található Szádalmással köttetett testvértelepülési kapcsolatunk is példaértékűen működik.

A település közelségéből adódik, hogy évente többször tudunk a szádalmási barátokkal találkozni, legyen szó akár sport, akár kulturális eseményről. Ezt a testvértelepülési megállapodást is 1989-ban írták alá a települések képviselői, amelyet 2016. évben mindkét település vezetősége megerősített, többek között egy közös pályázat benyújtása érdekében. A pályázat keretében célunk a Szalajka utcában létrejövő rendezvénytér megépítése színpaddal, ülőhelyekkel, játszótérrel, kapcsolódó mobil faházakkal. Természetesen egyéb eszközök beszerzését is tervezzük, hangosítás vásárlása, térfigyelő rendszer telepítése, mobilapplikáció létrehozása és közös programok szervezése is szerepel az elképzelések között.

www.jablonovnt.sk