Bűnmegelőzési hírlevél advent időszakára

Az Adventi időszakban az üzleteket, piacokat   megtöltik a vásárlók, akik az egyre fokozódó ünnepi hangulatban sokszor megfeledkeznek a legalapvetőbb vagyonbiztonsági szabályokról.

Ahhoz, hogy jogsértés ne zavarja meg a karácsonyi készülődést, kérjük a vásárlások alkalmával fordítsanak figyelmet az alábbiakra:

• Ne hagyjon értéket gépkocsijában, az autó nem biztonságos tárolóeszköz!
  • Fokozottan figyeljen értékeire, ha forgalmas helyen, tömegben tartózkodik!
  • Értéktárgyait, iratait ne tegye kosara tetejére, táskája külső zsebébe! Azokat mindig belső zsebben, vagy zárható táskában helyezze el, amelyet szorosan testközelben tartson!
  • Vásárláskor, az áru válogatásakor soha ne tegye le táskáját, pénztárcáját a pultra, ne hagyja a bevásárlókocsiban, vagy kosárban!
  • Bankautomata használata előtt ellenőrizze a kártyabefogadó, illetve a készpénzkiadó nyílás sértetlenségét! Bankkártya használata esetén PIN kódját ne írja fel olyan helyre ahol más is könnyen hozzáférhet!

Az interneten való ajándékok megrendelése is járhat veszélyekkel:

• Az adott webáruházban történő első vásárlás előtt célszerű elolvasni a honlapon található vásárlói bejegyzéseket. A vásárlói visszajelzések alapján, amelyik online bolt megkapta a „Megbízható Bolt” címet, a vásárlást javasolt ilyen webáruházban lebonyolítani, még akkor is, ha az árak itt kicsit magasabbak.
  • A megrendelés leadásakor  mindenképpen célszerű az utánvétes, azaz a termék átvételekor történő fizetést választani. Ebben az esetben, ha nem érkezik meg az áru, nem éri anyagi kár.
  • Amennyiben probléma merül fel a vásárlás során, panaszával a webáruház üzemeltetőjéhez emailben és postai úton is fordulhat, amelyre harminc napon belül írásban köteles válaszolni.

Fokozott figyelmet fordítsunk az idős emberek sérelmére elkövetett trükkös lopásokra:

• Ezúton is szeretnénk felhívni mind az idősek, mind pedig hozzátartozóik figyelmét, ne engedjenek be idegeneket sem az udvarra, sem a lakásukba semmilyen ürüggyel!
  • Ne vegyenek elő pénzt a jelenlétükben, és ne is adjanak át pénzt a részükre.
  • Ellenőrizzék vissza, amire a váratlanul jelentkező idegenek hivatkoznak ( pl. az unokára, vagy közszolgáltatóra). A házhoz kéretlenül érkező, különböző termékeket forgalmazó „ügynökökkel” is legyenek óvatosak! Bármilyen jó üzletet kínáljanak is, kérjenek gondolkodási időt, ez alatt le lehet ellenőrizni mind a termék árat, mind a termék forgalmazóját.

Kérjük fogadja meg tanácsainkat!!

Békés és boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Ha baj van: 112