Engedje be a kéményseprőt!

Tájékoztató a magánszemélyek tulajdonában/használatában álló ingatlanok kéményeinek ellenőrzéséről.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ, Kéményseprőipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szerve októbertől decemberig végzi a magánszemélyek tulajdonában/használatában álló ingatlanok kéményeinek ellenőrzését. A kéményseprő értesítéseket fog a postaládákba helyezni, melyen jelzi az ellenőrzés napját és napszakát. Az első vagy esetlegesen második alkalommal ingyenes vizsgálatot tart és térítésmentesen tisztítja a kéményeket, de ha nem talál otthon senkit, akkor a harmadik alkalommal a szolgáltatást már az ingatlan tulajdonosának kell megrendelnie és a szolgáltatási díj 30%-át köteles megtéríteni.

Bővebb információ a szolgáltatótól kérhet.
Tájékoztató, gyakran ismétlődő kérdések és válaszok