Sikeres ASP pályázat önkormányzatunknál

OP név

KÖFOP - Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztési Operatív Program

Pályázati kiírás megnevezése:

KÖFOP - 1.2.1-VEKOP-16 - Csatlakoztatási konstrukció az önkormányzati ASP rendszer országos kiterjesztéséhez

Projekt helyszíne (régió):

Észak-Magyarország

Projekt helyszíne (megye):

Heves

Projekt helyszíne (település):

Szilvásvárad

Megítélt összeg:

5 944 684 HUF

Támogatás aránya:

Támogatási döntés dátuma:

2016. 11. 23.

Forrás:

ESZA

Ország:

Magyarország

Beavatkozási kategória:

Uniós társfinanszírozási ráta:

85 - ESZA

Projekt összköltség:

5 944 684 HUF

A projekt keretében beüzemelésre kerültek a leszállított informatikai eszközök (6 db munkaállomás-asztali számítógép,1 db laptop, 13 db kártyaolvasó, 3 db nyomtató,). Kialakításra kerültek a működésfejlesztési-, szabályozási keretek (információbiztonsági szabályzat, iratkezelési szabályzat). Megtörtént a tesztelés és élesítés, valamint a projektmenedzsmenti feladatok ellátása (nyilvánosság tájékoztatása). A gazdálkodási- és adó szakrendszerek adatminőségének javítása, adatmigrációja sikeresen megtörtént. A szakrendszerekben dolgozó munkatársak a szakrendszerekhez kapcsolódó felkészítő képzéseken részt vettek.

Az "Szilvásvárad Községi Önkormányzat ASP központhoz való csatlakozása"című projekt 2017.01.01-ig sikeresen befejeződött. A projekt keretében beüzemelésre kerültek a leszállított informatikai eszközök,és már használatban vannak. Kialakításra kerültek a működésfejlesztési-szabályozási keretek (információbiztonsági szabályzat,iratkezelési szabályzat). Megtörtént a tesztelés és élesítés, valamint a projektmenedzsmenti feladatok ellátása és a nyilvánosság tájékoztatása. A gazdálkodási és adó szakrendszerek adatminőségének javítása, adatmigrációja sikeresen megtörtént. A projekt keretében vállalt feladatok/tevékenységek megvalósultak, a mérföldkövek, a műszaki-szakmai eredmények, valamint a monitoring mutatók teljesültek.

A Kormány célul tűzte ki a közigazgatás minőségi színvonalemelése érdekében az adminisztratív terhek komplex csökkentését, az átláthatóság növelését, a hatóságok és az érdekelt felek intézményi kapacitásának javításával a hatékony közigazgatáshoz történő hozzájárulást.

Ennek keretében cél az egységesített önkormányzati elektronikus ügyviteli megoldások bevezetése az ASP (Application Service Provider) technológia lehetőségeivel élve, országos szinten. (Önkormányzati ASP rendszer: a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény szerinti, a helyi önkormányzatok feladatellátását támogató, számítástechnikai hálózaton keresztül távoli alkalmazásszolgáltatást nyújtó elektronikus információs rendszer, amelyet a Kormány a Magyar Államkincstár útján működtet.) Ennek megfelelően 2017. január 1-től bevezetésre került a Magyar Államkincstár által kifejlesztett ASP keretrendszer, amelynek része - többek között - az ASP Adó, valamint az ASP Gazdálkodási szakrendszer.

Fenti cél elérését a Kormány az önkormányzatok részére nyújtott csatlakozási támogatás biztosításával tervezi megvalósítani "Csatlakoztatási konstrukció az önkormányzati ASP rendszer országos kiterjesztéséhez KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16" kódszámú pályázati felhívásban foglalt feltételek mentén. Önkormányzatunk a pályázaton sikeresen szerepelt: a Miniszterelnökség támogatási kérelmünket támogatásra alkalmasnak minősítette, a projekt megvalósítására 5 944 684 Ft, 100 %-os intenzitású, vissza nem térítendő támogatást nyertünk.