Parkfelújítások

Cél az egységes és rendezett településkép

2013-ban készültek tervek a településen található, a helyhatóság tulajdonában álló zöldfelületek szépítésére. Célunk az egységes és rendezett településkép kialakítása, látványelemek kihelyezése, az idegenforgalmi vonzerő növelése. Első lépcsőben építésztervezők és geodéták tekintették meg a helyszíneket: a település központjában található nagy parkot, az alsó boltnál lévő kis parkot, a volt könyvtár mögötti területet, az Egri úton (Gyógyszertártól a Ménesgazdaságig) található - patak mellett futó - zöldfelületet, valamint a kastély alatt lévő ősparkot. Következő lépcsőben kertészek készítettek javaslatot a növények, használati és térelemek elhelyezésére. Az elképzelések szerint minden parkban új sétány épül, az ősparkban felújításra kerül a lépcső. Használati térelemek (asztal, pad, lóca) és látvány térelemek (virágtartó, pergola, botanikai tábla) kerülnek telepítésre. Minden parkba új szemétgyűjtők, információs táblák kerülnek, a település központjában található buszmegálló is megújulhat. A parkok határán húzódó sövényeket vissza kell vágni, az elmúlt évszázadban épített - jelenleg a sövényekben található - drótkerítések elbontásra kerülnek.

2013. év júniusában nyújtottunk be pályázatot az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatásra az Észak-Hevesi 33 Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület közreműködésével kiírt 6. számú intézkedésre (HVS intézkedés megnevezése: Településképet javító fejlesztések, jogcímkód: 6.463.05.01.). Októberben kaptuk kézhez az MVH határozatát, amely szerint 38.951.102,- forint vissza nem térítendő támogatásban részesítették pályázatunkat. A közbeszerezési eljárást követően - amelyet egy helyi telephellyel rendelkező cég, a Dynamic Út Kft. nyert - 2014. márciusában elkezdődött a közel 50 millió forintos beruházás.

Első körben a tájba nem illő, illetve elszáradt növények kivágása történik meg

A tereprendezést követően a kertészek is elkezdik a munkálatokat

Minden parkban új járda épül, akadálymentesítve lesznek a területek

Az "alsó boltnál" készül a járdaszakasz