Önkormányzati fejlesztések

Ravatalozó építése

Saját beruházásban, önerőből készült el az épület

Önkormányzatunk 2009-ben vette át tulajdonba és üzemeltetésre a volt református temetőt. Azóta folyamatosan karbantartjuk a területet, új szemétlerakó helyeket alakítottunk ki. 2011-ben és 2012-ben felújításra kerültek az utak és parkolók, sövényt telepítettünk az utak mentén.

Sajnos 2012-ben kiderült, a ravatalozó épületének falai néhány ponton olyan mértékben megrepedeztek, hogy bármikor kidőlhettek volna. (Az építésekor nem alkalmaztak az alapban betont, betonvas-szerelést, de betonkoszorú sem volt beépítve a födémbe, ráadásul a csatornák az épület 4 sarkához vezették a csapadékvizet). A 2012. évi és 2013. évi költségvetésben az önkormányzat - saját finanszírozást megjelölve - 15 millió forintot biztosított a ravatalozó újjáépítéséhez. Az építési engedélyes tervek még 2012-ben elkészültek, majd a kiviteli tervek megalkotását követően 2012. év szeptemberében elindultak a munkálatok.

2013-ban használatbavételi engedélyt kapott a ravatalozó, új halotthűtő került beszerzésre. Az épület végében urnafal épült.