Önkormányzati fejlesztések

Főútvonal megújítása

Új arculat a település központjában

2012-ben sikerült megújítani a 2506-os országos közút településünkön keresztülhaladó szakaszát a Miskolci úttól a Szalajka utcáig: járdák és leállósávok épültek. A 2011-ben létesült gyalogátkelőhelytől tovább folytatódott a fejlesztés:1,5 méter szélességben került kialakításra aszfaltos járda az út mellett. Az út másik oldalán a Szalajka Fogadótól térköves, 2 méter széles járda épült egészen a Szalajka-völgy bejáratáig. A fejlesztés része volt a település központjában - a Szalajka Fogadó előtt - 9 és 4 férőhelyes (akadálymentes parkolóval ellátott) parkoló építése, valamint térkővel borított leállósávok kialakítása a településen keresztülhaladó útvonal mellett az alábbi helyeken: gyógyszertár, iskola, posta - Lipicai szálloda, takarékszövetkezet. Természetesen a volt leállósáv is felújításra került az Egri úton (a buszmegállótól a Ménesgazdaság épületéig), itt szintén térköves burkolattal ellátott, 2,5 méter széles leállósáv létesült.

A fejlesztés összköltsége közel 70 millió forint volt, amely összeget Szilvásvárad Község Önkormányzata saját forrásból biztosította.