Járdaépítés, járdafelújítás képekben

Gyalogátkelő-hely is létesült

Régi álom vált valóra a településen: járda épült a Miskolci úton - a forgalmas 2506-os közút mentén - a Gondozási Központtól a Meggyes településrészig. A tulajdonosi, vagyonkezelői és kezelői hozzájárulások beszerzését követően a közbeszerzési eljárást lefolytatva - amelynek nyertese a Dynamic Út Kft. lett - november végére elkészült a 613 méter új járdaszakasz. A projekt részét képezte 577 méter járdafelújítás - szintén a Miskolci úton, valamint gyalogátkelő-hely létesítése az iskola előtt szintén a 2506-os számú országos közúton. A beruházás összértéke 25 millió forint, amelyet teljes mértékben önerőből fedezett a település. A rendelkezésre álló megtakarítás eléréséhez hozzájárult, hogy az 1 éve megalakult képviselő-testület tiszletetdíj nélkül végezte munkáját, valamint a polgármester is csökkentett költségtérítésre tartott igényt. Az így megtakarított közel 2 millió forintot a grémium tagjai kifejezetten a gyalogátkelőhely létesítése céljából ajánlották fel.

A munkálatok képekben:

Képek az elkészült szakaszokról: