Sikeres GINOP pályázat önkormányzatunknál

A mai napon érkezett az értesítés, hogy helyhatóságunk sikeresen szerepelt a közösségi internet hozzáférési helyek létrehozására kiírt pályázaton.

A pályázat célja a közösségi internet hozzáférési helyek infrastruktúrájának fejlesztése, a korszerű info-kommunikációs technológiai eszköz állománnyal és felkészült szakemberekkel bíró pontokon keresztül pedig az állampolgárok ösztönzése az IKT eszközök használatára, ezáltal a digitális jártasság fejlesztése - különös tekintettel a munkavállalási korú hátrányos helyzetű célcsoporttagok körében.

A közösségi internet hozzáférési helyek fejlesztésének alapvető célja, hogy a fejlesztések révén a pontok hozzájáruljanak a digitális alapkészségek fejlesztéséhez, a digitális készségekkel nem rendelkező magánszemélyek számára az informatikai eszközökhöz és az internethez hozzáférést biztosítson, továbbá, hogy az ehhez szükséges segítő szakértelem minden ponton rendelkezésre álljon.

A pályázati konstrukció "A közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése" című, GINOP-3.3.1-16-2016-00001 azonosítószámú kiemelt projekt keretein belül valósul meg. A pályázat a közösségi internet hozzáférési pontok infrastruktúrájának fejlesztésére terjed ki, valamint támogatást nyújt a pontokon dolgozók készségfejlesztéséhez.

Az alábbi eszközök érkeznek majd a felújításra kerülő régi polgármesteri hivatalba (létrejövő szociális központba): 3 db laptop és a szükséges szoftverek, 2 db tablet, 2 db okostelefon, 1 db projektor, 1 db multifunkcionális eszköz (nyomtató, fax, fénymásoló), 1 db beltéri Wifi Access Point és amennyiben szükséges power injector, 1 db kültéri WiFi Access Point és amennyiben szükséges power injector, 1 db router. A Digitális Jólét Program keretein belül mentor képzésére is lehetőség nyílik, aki segíti majd a felhasználókat az informatika világában eligazodni.