Év végi pályázati sikerek

Traktor, rekortán pálya, humán szolgáltatások, tűzoltó felszerelések.

Önkormányzatunk még az év elején nyújtott be pályázatot a "Külterületi helyi közutak fejlesztése, önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavításához, karbantartásához szükséges erő- és munkagépek beszerzése" tárgyú, VP6-7.2.1-7.4.1.2-16 azonosító számú támogatási felhívásra. A Nagyvisnyóval közösen, konzorciumban benyújtott anyag célja egy erőgép beszerzése volt kiegészítőkkel. Az év végén kapott értesítés szerint a nyertes pályázat összköltsége 17.640.300,- forint, az önrész 2.646.045,- forint, amelyet a két község saját költségvetésében biztosít fele-fele arányban.

Önkormányzatunk tavasszal nyújtott be pályázatot a helyi önkormányzatokért felelős miniszter, valamint az államháztartásért felelős miniszter által meghirdetett "Önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatásra" elnevezésű pályázat "Óvodai, iskolai és utánpótlás sport infrastruktúra-fejlesztés, felújítás, vagy új sportlétesítmény létrehozása" alcéljára. Elképzelésünk volt az iskola udvarán található aszfaltos pálya felújítása, rekortán (hengerelt gumiőrlemény) burkolat létrehozásával. A 22X42 méteres pályára felfestésre kerül kézilabda (ami egyben kispályás labdarúgás) és kosárlabda vonalazás, valamit új focikapu telepítése is feladat. A cél nem csak az iskolai tornaórák segítése, hanem az óvodás gyermekek egészségmegőrzése, valamint a szabadidősport támogatása.

Horváth László országgyűlési képviselő elmondta: fontosnak tartja a beruházást azért is, mert amikor tanárként - 30 éve - ebben az iskolában tanított, előfordultak kisebb-nagyobb balesetek, ha gyermekek elestek a pályán. Azóta jelentősen romlott a pálya állapota, a felület egyenetlen, töredezett. A beruházással egy minden igényt kielégítő, biztonságos sportolásra alkalmas létesítmény jön létre.

A Magyar Közlönyben megjelent értesítés alapján a 25.391.923,- forintos tervezett összegű beruházáshoz 19.043.942,- forintot nyert önkormányzatunk, amelyhez 25% önerőt (6.347.981,- forintot) szükséges biztosítani. Az iskolai fejlesztések vonatkozásában 2 éve napelemes rendszert telepített az épületre helyhatóságunk, korszerűsítettük a konyhát, tavaly pedig műfüves focipálya került átadásra.

Közel 250 millió forintot nyert a kistérség az "EFOP-1.5.3-16-2017 - Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben - kedvezményezett térségek" elnevezésű pályázaton. A megvalósítás során továbbtanulást, munkába állást, gyermekétkeztetést, esélyegyenlőséget segítő programok, képzések, egészségügyi szűrések és kulturális rendezvények valósulnak meg, mindez az önkormányzatok mellett helyi közösségek és civil szervezetek részvételével Szilvásvárad településen is.

Szerdán vehették át önkéntes tűzoltóink azokat a védőfelszereléseket, amelyeket a BM OKF által kiírt pályázaton nyertek. A fejlesztés eredményeképpen 8 védőkesztyűvel, 7 kámzsával gyarapodik az egyesület. (Érdekességképpen: 1 pár bevizsgált, előírásoknak megfelelő védőkesztyű 35 ezer forintba kerül.) A pályázat segítséget nyújt a szervezet tulajdonában található gépjárműfecskendő kötelező biztosításának és műszaki vizsgájának finanszírozásához, a szertár épület működési kiadásainak fedezéséhez (áram- és gázdíj). A támogatásnak köszönhetően PÁV vizsgákat, valamint egyéb tanfolyamokat (gépekhez, berendezésekhez kapcsolódó vizsgákat) is tud finanszírozni az egyesület. Az eseményről a HEOL tudósítását IDE kattintva olvashatják el.