A hétvégén barokk lovas verseny Szilvásváradon

Május 13-14.-én szeretettel várják a résztvevőket és az érdeklődőket az I. Barokk Ló Kupa és az Országos Díjlovagló Minősítő verseny rendezői a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban.

A versenyre kiírt 27 versenyszám lovasai több mint 60 lóval előreláthatólag 8-19 óra között lovagolnak kb. 150 startot, kifogástalan körülmények között, a tavaly év végén átadott fedeles lovardában. A verseny az Alapfokú és Könnyű osztályú feladatokkal kezdődik, ezt a fiatal 4-5-6 éves lovak versenyszámai követik, fő műsoridőben pedig a barokk lovak lovasai mutatják be egyénileg összeállított zenés kűrjeiket Könnyű-, Közép-, Nehéz-, és Nagy Díj szinten. Láthatják még az érdeklődők a korosztályos Európa bajnokságok feladatait, valamint a nemzetközi versenyek Intermediaire I. és II. feladatait.
A zenés kűrökben a barokk lovak együtt versenyeznek a félvér lovakkal, de értékelésüket külön vesszük. 17 barokk lovat neveztek a versenybe 7 fríz, 6 lipicai, és 4 spanyol fajtájú lovat, amelyből 2 ló a szlovákiai Topolciankyból, 1 ló a horvátországi Djakovóból érkezik. Könnyű osztályban 4, Közép osztályban 7, Nehéz osztályban és Nagy Díjban 3-3 barokk ló indul. A versenyszámokban először indulnak a félvér lovak, majd a barokk lovak hivatalos licenc-el, a versenyszám végén pedig a licenc nélküli barokk lovak lovasai ünnepélyes ruhában, uniformisban. Az eredményhirdetések előtt rövid bemutatót láthatunk a barokk lovaktól, megmutatva szépségüket, tudásukat. Mind a hivatalos versenyben, mind a barokk lovaknál értékes díjak és pénzdíjak kerülnek kiosztásra, köszönettel szponzorainknak:
Lipicai Lótenyésztők Országos Egyesülete, Aranytíz Kultúrház Kft, Szerencsejáték Zrt, Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad, Szilvásváradi Lovas Sport Klub Egyesület, La Contessa****Kastély Hotel, Szalajka-Liget Hotel és Apartmanházak, EuroCampus Kft, St. Hippolyt Magyarország Kft, Anitech Kft (Ariat, Equistro), WAE Ltd.-ISUZU, D-P Konzorcium, UBM Farm Zrt., HORZE Hungary Kft, PannonExpert Kft, Otto Sport International GmbH, Tanita Lovasbolt, Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége, Equimins, EcoLab, Szalajka Fogadó, Csobogó Étterem, Gasthaus Vendégház, Medito Kft, Szilvásvárad Önkormányzata, Balogh Erika színművésznő, Fríz Lótenyésztők Magyarországi Egyesülete, Limenita, Nemes Security.