Ingyenes számítógép-használói tanfolyam

Megfelelő létszám esetén Szilvásváradon
Ha nehezen boldogul a számítógéppel vagy az okostelefonnal, ha néha úgy érzi, okosabb, mint Ön, akkor kezdje el most a felzárkózást!

Indul az ingyenes számítógép-használói képzés Szilvásváradon!

Márciustól lehetőség nyílik a számítógép-használói alapkompetenciák fejlesztésére az állam által támogatott képzések keretében. A GINOP 6.1.2. "Digitális szakadék csökkentése" elnevezésű projekt várhatóan ugyanolyan nagy érdeklődésre tart majd számot, mint néhány évvel ezelőtt a nyelvtanulást támogató TÁMOP 2.1.2. program. A Langwest Kft. nagy tapasztalattal rendelkezik a felnőtteknek szóló támogatott képzésekben, ezért segítséget kíván nyújtani a programba bekapcsolódni kívánó érdeklődők számára, itt közreadva a legfontosabb információt.
Mi a program célja? Az elsősorban gazdasági szempontból hátrányos helyzetű társadalmi csoportok felzárkóztatása, a digitális alapkompetenciáik fejlesztése, annak érdekében, hogy gazdasági versenyképességük növekedjen, munkaerő-piaci esélyeik javuljanak.
Segítünk megtanulni: az IT eszközök használatát, böngészés, keresés az interneten, közösségi média, elektronikus levelezés, elektronikus ügyintézés

Ki vehet részt a programban?
A jelentkezés feltétele egyszerű, az a magánszemély kérheti a támogatást, aki:
- a tankötelezettségi kort (16 év) betöltötte és 65 év alatti,
- kevésbé fejlett régióban, például Észak-magyarországon lakóhellyel rendelkezik,
- jelenleg nem áll középiskolával, felsőoktatási intézménnyel tanulói/hallgatói jogviszonyban,
- párhuzamosan nem vesz részt hazai vagy európai uniós forrásból megvalósuló digitális kompetenciafejlesztésre irányuló informatikai képzésben.

Mennyibe kerül a képzés?
A támogatás értéke összesen legfeljebb 70.000 Ft/fő. A jelentkezők önrész nélkül, díjmentesen vehetnek részt a képzés(ek)en.

Mikor indulnak a képzések? Milyen óraszámban?
A képzések megvalósítása 2017. március - 2017. szeptember közötti időszakban várható. Kétszer 35 órás képzést, összesen 70 órás támogatott tanfolyamot lehet majd igénybe venni.

Milyen előzetes ismeret szükséges?
A képzésbe való bekapcsolódáshoz informatikai előismeret nem szükséges.

Hogyan lehet jelentkezni?
Előzetesen a szilvásváradi Községháza titkárságán lehet jelentkezni.
A képzésbe bekapcsolódni kívánót először a Langwest regisztrálja a projekt háttér-informatikai rendszerébe (HIR). A jogosultság elbírálását követően lehet jelentkezni a képzésre.

Bármilyen kérdése van a támogatott képzéssel kapcsolatban, keresse ügyfélszolgálatunkat, illetve előzetesen jelentkezzen a honlapunkon.

Langwest Kft.
3300 Eger, Nagyváradi u. 14/C.
Tel./fax: 36/411-910
www.langwest.hu