Ha Ön is Szilvásváradon tervezte eltölteni a húsvéti ünnepeket

Kérjük, NE TEGYE!!!

Kedves kirándulni vágyó Barátaink!

Ha Ti is Szilvásváradra tervezitek a húsvéti kirándulásotokat, kérjük, NE TEGYÉTEK! Hogy miért is ne?
- Április 10-től április 14-ig lezárásra kerül az összes önkormányzati parkoló, a település utcáiban pedig egyébként is tilos a megállás!
- Szintén az ünnepek alatt lezárásra kerül a Szalajka utca, ahol egyébként is zárva tartanak a vendéglátó egységek.
- Nem fogsz tudni vonatozni az ország egyik legszebb erdei kisvasútján, mert azt már márciusban leállította az üzemeltető.
- Nincsenek nyitva múzeumaink, a Millenniumi kilátó, nem elérhetőek szolgáltatásaink (bobpálya, kalandpark, pisztrángsütöde, stb.), nem gyönyörködhetsz a világörökség részévé váló lipicai ménesben!

Kérjük, maradjatok otthon! Kiránduljatok lakóhelyetek közelében, hogy pár hónap múlva az általunk megszokott vendégszeretettel tudjunk üdvözölni benneteket az ország egyik legszebb pontján, és remélhetőleg mindenféle szolgáltatással - amely most nem elérhető - rendelkezésetekre tudjunk állni.
Kérjük, ne sodorjuk veszélybe azokat az eredményeket, amelyeket közösen sikerült elérni az elmúlt közel 1 hónapban. Higgyétek el, nekünk itt Szilvásváradon nagyon fájnak azok az intézkedések, amelyek sújtanak bennünket, de meg kell értenetek, hogy most a legfontosabb feladat a vírus elleni harc, amelyet azzal tudunk segíteni, ha mindenki otthon marad!

Természetesen mi is bízunk abban, hogy a holnapi kormányzati bejelentések megoldják azokat a problémákat, amelyekkel most szembe kell néznünk a hosszú hétvégén. A rendőrség és a közterület-felügyelet mindenesetre megerősített szolgálattal lesz jelen településünkön a 4 napban, de nem szeretnénk, ha nekik kellene intézkedéseket foganatosítani a korlátozások megszegői ellen.

Reméljük, a veszélyhelyzet elmúltával mi is hozzá tudunk majd járulni ahhoz, hogy vendégeink Szilvásváradra érkezve elfelejtsék ezt a "rémálmot", szolgáltatóink akkor pedig majd mindent megtesznek az idelátogatók felejthetetlen időtöltéséért.

Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!

Tisztelettel és köszönettel:
Szaniszló László